سیستم مدیریت درخواست

 • تسريع امر پاسخگويي به مشتريان
 • حل برخي از مشکلات مشتريان با مراجعه به مقالات، راهنماها و درخواست هاي ثبت شده در سيستم
 • ايجاد نظم بيشتر در سرويس دهي به مشتريان
 • روال منظم تري براي سرويس دهي به مشتريان

تيکت چيست؟

هر درخواست مشتري در قالب يک تيکت تعريف مي گردد که با شماره از ساير موارد تميز مي يابد و اين امکان وجود داردکه يک تيکت با چند بار پرسش و پاسخ در يک گفتگو قرار گيرد. مشتريان مي توانندهرگونه سوال، درخواست، مشکل و ... خود را با ايجاد يک تيکت اعلام نمايند. تيکت مشتري به واحد سازماني مربوطه ارجاع داده مي شود و مسئول آن واحد، پاسخ مشتري را در همان تيکت ارسال خواهد کرد. در هر تيکت، فقط يک موضوع بايد مطرح شود و پاسخ هاي آن در همان تيکت به مشتري برگردد.
اولويت پاسخگويي: با راه اندازي سيستم مديريت درخواست ها ، اوليت پاسخ گويي به سوالات و درخواست ها تغيير مي يابد و اين سيستم براي دريافت پاسخ در اولويت قرار مي گيرد.

نکات عمومی نحوه کارکردن با سیستم:

در تمامی زیرسیستم های مربوط به نرم افزار جامع پارسینا همواره سعی بر رعایت اصول ثابتی بوده تا کاربر با یادگرفتن یک فرم، استفاده از سایر فرم ها را نیز فراگرفته باشد. کاربر با در نظر داشتن این اصول همواره استفاده آسان تر و سریع‌تری از نرم افزار خواهد داشت. این اصول عبارتند از:

 • منوهای اصلی هر زیرسیستم بر این اساس چیده شده اند: اطلاعات پایه، عملیات و گزارشات. تعریف اطلاعات پایه اولین قدم استفاده از هر زیرسیستم است. تا این اطلاعات تعریف نشده باشند، انجام هر گونه عملیاتی غیرممکن است. این حالت در مورد گزارشات نیز صادق است. پس از ثبت عملیات، می توان گزارشات مختلفی از اطلاعات ثبت شده دریافت کرد.
 • معمولاً در فرم های عملیاتی نحوه ی ورود اطلاعات به دو صورت است: یا ورود اطلاعات به صورت جدولی بوده و یا تک تک انجام می شود. اگر ورود به صورت تک تک باشد، برای ثبت هر رکورد جدید باید دکمه ی  زده شود. اگر به صورت جدولی باشد، باید از سطر جدید جدول جهت درج اطلاعات استفاده شود؛ در موارد بعدی وضعیت های مختلف جدول ورود اطلاعات شرح داده شده است.
 • برای ذخیره اطلاعات در تمام فرمها از دکمه  استفاده شود.
 • برای حذف اطلاعات بسته به نوع ورود اطلاعات یا از دکمه  استفاده کنید و یا در صورت اینکه اطلاعات در جدول درج شده بودند از دکمه Delete روی صفحه کلید استفاده کنید.
 • در فرم‌هایی که ورود، ویرایش و نمایش اطلاعات به صورت جدولی است علائم زیر در جدول را مورد توجه قرار دهید:

  سطر جدید

  علامت ستاره در کنار سطر آغازین جدول که با خطی ضخیم از بقیه سطرها تفکیک شده است، نشان دهنده سطر جدید برای ورود اطلاعات است.

   

  ویرایش اطلاعات

  در حالت نوشتن اطلاعات در جدول، آیکن کناری به شکل مداد تغییر پیدا می کند. برای خارج شدن از حالت ویرایش می توان از دکمه Esc صفحه کلید استفاده کرد.

   

  انتخاب سطر

  برای انتخاب یک سطر در جدول روی حاشیه کناری مشخص شده برای هر سطر کلیک کنید. سطر انتخاب شده به طور کامل هایلایت خواهد شد.
 • سطر جمع

  در بعضی از فرمهای نرم افزار در انتهای جداول سطر جمع قرار دارد. این سطر با علامت ∑   از بقیه سطرها مجزا شده است. این سطر جمع ستونها، تعداد، میانگین و یا سایر موارد مرتبط را نشان می دهد.

  سطر جستجو

            برای جستجو میان سطرهای یک جدول از این سطر استفاده کنید. به محض تایپ هر کاراکتری نتایج جستجو در سطرهای زیرین نشان داده می شود. پس از انتخاب هر ستون شرایط فیلتر مجزای دیگر نیز نشان داده می شود: برای ستونهای عددی عملگرهای ریاضی مربوط (مساوی، نامساوی، بزرگتر، بزرگتر مساوی، کوچکتر، کوچکتر مساوی، خالی باشد، خالی نباشد) و برای ستونهای کاراکتری (مساوی، نامساوی، شروع با، خاتمه با، شامل باشد، شامل نباشد، خالی باشد و خالی نباشد).

            مثلاً برای جستجو از وسط یک متن می توان نوع جستجو را شامل باشد انتخاب کرد.

   

 • برای عملیات اصلی در هر زیرسیستم میانبرهایی در نظر گرفته شده است. برای کاربری راحت تر این میانبرها را به یاد بسپارید (مثلاً  کلید F1 برای ثبت سند حسابداری، F3 برای جستجوی اسناد). به علاوه برای عملیات اصلی در هر فرم، میانبرهای استاندارد مانند سایر نرم افزارهای کامپیوتری در نظر گرفته شده اند؛ این میانبرها عبارتند از Ctrl+N برای جدید، Ctrl+S برای ذخیره،  Ctrl+D برای حذف، Ctrl+F برای جستجو.

 

 • برای حرکت بین رکوردهای یک فرم در صورت وجود از  استفاده کنید.
 •  

 • معمولاً در تمام فرمها، سایر عملیات مورد نیاز کاربر در کلیک راست روی فرم قرار داده شده است. مثلاً اگر در حین ثبت یک سند حسابداری نیاز به معرفی شخص جدیدی پیدا کردید، می توانید کلیک راست کنید گزینه معرفی اشخاص را انتخاب کرده، سپس شخص مورد نظر را معرفی کنید.

 

 • در بعضی از فرم ها امکان حذف ستونهای جدول وجود دارد. اگر ستونی از جدول حذف شود، در باز کردن بعدی فرم دیگر این ستون نشان داده نخواهد شد. برای حذف ستون دلخواه آن را به فضای بیرون از جدول کشیده و رها کنید. البته با توجه به لزوم ستونها، بعضی از آنها قابل حذف نیستند. معمولاً در فرم هایی که امکان حذف ستون دارند به محض باز کردن فرم، یک تَب تنظیمات در کنار سایر تَب های نرم افزار اضافه می شود که ستون های حذف شده در این تَب قرار می گیرند. جهت باز گرداندن این ستون ها به این تَب رفته و روی ستون مورد نظر دوبار کلیک کنید. در شکل های زیر این موضوع نشان داده شده است. شکل اول، تَب های نرم افزار را قبل از باز کردن فرمی که قابلیت حذف ستون ها را دارد نشان می دهد و شکل دوم پس از باز کردن فرم را نشان می دهد. همانطور که می بینید تَب تنظیمات ستون های حذف شده ی کاربر را نشان می دهد که می تواند با دوبار کلیک روی آنها، دوباره آنها را به فرم باز گرداند.
 •  

   

 • در فرم هایی که اطلاعات را به صورت جدول نشان می دهد امکان انواع مرتب سازی بنابر نظر کاربر وجود دارد. برای این کار تنها کافیست در روی عنوان هر ستونی که مایل به مرتب سازی بر اساس آن هستید، کلیک کنید. بعد از این کار علامت مثلث کوچکی که نشان دهنده ی مرتب سازی بر اساس آن ستون است، نمایش داده می شود. به عنوان مثال در شکل زیر مرتب سازی بر اساس ستون «نام گروه» صورت گرفته است. همانطور که گفته شد یک مثلث کوچک در کنار نام ستون نشان داده می شود که نشان دهنده ی مرتب سازی بر اساس این ستون است.
 • در صورتی که مایل به مرتب سازی بر اساس چند ستون هستید کلید Shift را نگه داشته و روی عناوین ستون دلخواه کلیک کنید. جهت حذف مرتب سازی ها کلید Ctrl را نگه داشته و روی عناوین ستون ها کلیک کنید.

   

 • در بعضی از فرم ها امکان انتخاب چندین سطر از جدول وجود دارد. در صورتی که سطرهای مورد نظر پشت هم بوده و به صورت پراکنده نباشند می توانید با کلیک و دِرَگ کردن، چند سطر را به صورت یکجا انتخاب کنید. در غیر اینصورت کلید Ctrl را نگه داشته و تک تک سطرهای مورد نظر را انتخاب کنید.
 •  

 •  در تمام فرم های زیرسیستم حسابداری، اعداد منفی به رنگ قرمز و داخل پرانتز نشان داده می شوند.
تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت پارسینا پردازان آریا می باشد.