سیستم مدیریت درخواست

  • تسريع امر پاسخگويي به مشتريان
  • حل برخي از مشکلات مشتريان با مراجعه به مقالات، راهنماها و درخواست هاي ثبت شده در سيستم
  • ايجاد نظم بيشتر در سرويس دهي به مشتريان
  • روال منظم تري براي سرويس دهي به مشتريان

تيکت چيست؟

هر درخواست مشتري در قالب يک تيکت تعريف مي گردد که با شماره از ساير موارد تميز مي يابد و اين امکان وجود داردکه يک تيکت با چند بار پرسش و پاسخ در يک گفتگو قرار گيرد. مشتريان مي توانندهرگونه سوال، درخواست، مشکل و ... خود را با ايجاد يک تيکت اعلام نمايند. تيکت مشتري به واحد سازماني مربوطه ارجاع داده مي شود و مسئول آن واحد، پاسخ مشتري را در همان تيکت ارسال خواهد کرد. در هر تيکت، فقط يک موضوع بايد مطرح شود و پاسخ هاي آن در همان تيکت به مشتري برگردد.
اولويت پاسخگويي: با راه اندازي سيستم مديريت درخواست ها ، اوليت پاسخ گويي به سوالات و درخواست ها تغيير مي يابد و اين سيستم براي دريافت پاسخ در اولويت قرار مي گيرد.

معرفی گروه های حساب

مسیر: اطلاعات پایه حسابداری < معرفی گروه های حساب

برای تعریف گروه های حساب در نرم افزار از این فرم استفاده می شود. به اولین طبقه در طبقه بندی حسابها، گروه می گویند. نوع حساب در این طبقه تعیین شده و در نتیجه زیر مجموعه ی هر گروه دارای انواع یکسانی است. حسابها به سه گروه تقسیم بندی می شوند:

1) حسابهای دائم یا ترازنامه ای.

2) حسابهای موقت یا سود و زیانی.

3) حسابهای انتظامی. حسابهای دائم حسابهایی هستند که مانده ی آنها در انتهای دوره ی مالی به دوره ی بعد انتقال داده می شوند. این حسابها به سه گروه اصلی دارایی، بدهی و سرمایه تقسیم می شوند. حسابهای موقت حسابهایی هستند که مانده ی آنها در انتهای یک دوره به دوره ی بعد منتقل نمی شود. این حسابها به دو گروه اصلی درآمد و هزینه تقسیم می شوند. حسابهای انتظامی جهت ثبت اطلاعاتي مورد استفاده قرار مي گيرند كه در عمليات مالي سازمان نقشي را ايفا  نمي‌‌كنند. به عنوان نمونه می توان به حق امتیازها، ضمانت ها و ... اشاره کرد.

معرفی گروه های حساب

ابتدا نام گروه را مشخص کرده و سپس نوع آن را بر اساس آنچه که توضیح داده شد، تعیین کنید. در صورتی که گروهی غیرفعال باشد در لیست سرفصل های در قسمت های مختلف نرم افزار نشان داده نمی شود. نحوه ی کار با فرم نیز مانند تمام فرم های جدولی است.  

نکتــــه: در صورت استفاده از این گروه ها در معرفی سرفصل های حساب حذف آن امکان‌پذیر نمی باشد.

 

معرفی سرفصل های حساب

مسیر: اطلاعات پایه حسابداری < معرفی سرفصل های حساب

در بسیاری از رشته های علمی اطلاعات مربوط به آن رشته طبقه بندی و خلاصه می شوند. این کار باعث می شود که دانش ما در مورد یک موضوع به شکل مناسب تر و مرتب تری قابل بیان باشد. در حسابداری ابزار اصلی ثبت و خلاصه کردن اطلاعات مالی «حساب» نامیده می شود. حساب به منزله ی پرونده ای مفصل از تغییراتی است که در یک دارایی خاص، بدهی یا سرمایه طی یک دوره ی زمانی رخ می دهد. طراحی و تدوین حساب ها به نوع فعالیت شرکت، شرایط موجود و فعالیت های آتی بستگی دارد. در طراحی حساب ها باید اصول استاندارد حسابداری، نیاز های گزارشاتی مسئولان و کاربران مد نظر قرار داده شود. در معرفي حسابها، به‌منظور سهولت در كاربرد و امكان شناسايي بهتر و سريعتر حسابها از روش شماره گذاري (كدينگ) استفاده می شود. به نحوي كه هر يك از حسابها در هر يك از سطوح داراي يك شماره واحد بوده و از آن طريق قابل شناسايي مي باشد .

در نر م افزار جامع پارسینا 5 سطح کلی حسابها وجود دارد که عبارتند از: حساب های گروه، کل، معین، تفصیلی و جزء.  کدینگ حسابها به صورت سه تایی بوده و به هر حساب کل، معین، تفصیل و جزء یک عدد سه رقمی واحد تخصیص داده می شود. مثلاً اگر حسابی تا سطح معین پیش رفته باشد، یک کد شش تایی و یا اگر تا سطح جزء پیش رفته باشد یک کد دوازده تایی خواهد داشت.

برای معرفی سرفصل های حساب از مسیر گفته شده اقدام کنید. در فرم باز شده، گروه های حساب (که در قسمت معرفی گروه های حساب تعریف شده اند) در جدول سمت راست لیست شده اند. برای تعریف سرفصل در هر گروه، ابتدا گروه مورد نظر را انتخاب کنید. پس از انتخاب گروه، سرفصل های مربوط به آن گروه در جداول بعدی نشان داده می شود. برای تعریف کد کل در گروه انتخاب شده، از جدول سرفصل های کل استفاده می کنیم.  یک کد سه رقمی که واحد بوده و قبلاً استفاده نشده است را به سرفصل کل جدید اختصاص می دهیم. پس از معرفی دکمه ی ذخیره را می فشاریم.

 برای معرفی حساب معین، ابتدا گروه حساب و حساب کل مورد نظر را انتخاب می کنیم. سرفصل های معین مشخص شده در این حساب کل در جدول سرفصل های معین نشان داده می شوند.  جهت تعریف حساب معین جدید مانند سرفصل کل عمل می کنیم. کد معین جدید نباید قبلاً در این سرفصل کل استفاده شده باشد. تعریف حساب تفصیلی وجزء نیز به همین منوال است.

نکتــــه: در تعریف سرفصل ها برای هر سطح، اگر قبلاً آن سطح آخرین سطح حساب بوده باشد و در ثبت اسناد حسابداری هم مورد استفاده قرار گرفته باشد، معرفی زیر مجموعه امکان‌پذیر نمی باشد.

شکل معرفی سرفصل های حساب

جهت حذف کدهای معرفی شده باید از انتها عمل کنیم. یعنی اگر می خواهیم کد کلی را حذف کنیم که آن کد دارای کدهای معین است، ابتدا باید کدهای معین زیر مجموعه ی این کد را حذف کرد تا حذف کد کل امکانپذیر باشد. یا برای حذف یک کد تفصیلی، ابتدا باید کدهای جزء تعریف شده برای آن را حذف کرد.

نکتــــه: 1) برای حذف ابتدا سطر مورد نظر باید انتخاب شده تا به حالت هایلایت در آید، سپس دکمه ی حذف کلیک شود.  2) حذف سرفصل هایی که در ثبت های حسابداری مورد استفاده قرار گرفته اند امکانپذیر نیست.

 

 

برای مشاهده درختواره حسابهای تعریف شده از جدول سمت راست استفاده کنید. برای باز کردن درخت از دکمه ی بالای جدول استفاده کرده و برای بستن درخت از دکمه  استفاده کنید.

نمایش درختواره سرفصلهای حساب معرفی شده

امکانات فرم:

  1. برای نمایش دفتر حساب در هر سطح، روی سرفصل مورد نظر دوبار کلیک کنید.
  2. برای ارسال به اکسل نمایش درختواره، روی جدول سمت راست کلیک راست کرده و گزینه ارسال به اکسل را انتخاب کنید.
 
تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت پارسینا پردازان آریا می باشد.