سیستم مدیریت درخواست

  • تسريع امر پاسخگويي به مشتريان
  • حل برخي از مشکلات مشتريان با مراجعه به مقالات، راهنماها و درخواست هاي ثبت شده در سيستم
  • ايجاد نظم بيشتر در سرويس دهي به مشتريان
  • روال منظم تري براي سرويس دهي به مشتريان

تيکت چيست؟

هر درخواست مشتري در قالب يک تيکت تعريف مي گردد که با شماره از ساير موارد تميز مي يابد و اين امکان وجود داردکه يک تيکت با چند بار پرسش و پاسخ در يک گفتگو قرار گيرد. مشتريان مي توانندهرگونه سوال، درخواست، مشکل و ... خود را با ايجاد يک تيکت اعلام نمايند. تيکت مشتري به واحد سازماني مربوطه ارجاع داده مي شود و مسئول آن واحد، پاسخ مشتري را در همان تيکت ارسال خواهد کرد. در هر تيکت، فقط يک موضوع بايد مطرح شود و پاسخ هاي آن در همان تيکت به مشتري برگردد.
اولويت پاسخگويي: با راه اندازي سيستم مديريت درخواست ها ، اوليت پاسخ گويي به سوالات و درخواست ها تغيير مي يابد و اين سيستم براي دريافت پاسخ در اولويت قرار مي گيرد.

مسیر: گزارشات حسابداری > دفاتر عملیاتی > ریز عملیات حساب

از این گزارش برای مشاهده ی تمام گردش های یک حساب (در آخرین سطح) استفاده می شود. مشابه مابقی گزارشات، در این گزارش هم نتایج محدود به بازه ی زمانی است که کاربر مشخص می کند.

ابتدا سرفصل مورد نظر را از جدول سمت راست انتخاب کنید تا گردش های آن در جدول سمت چپ نشان داده شود. مبلغ مانده در این گزارش به صورت سطری محاسبه می شود. یعنی مانده ی حساب تا آن آرتیکل محاسبه شده است.  در شکل زیر نمونه ای از نحوه ی محاسبه ی مانده نشان داده شده است:

نکتــــه: در تمام فرم های زیرسیستم حسابداری، اعداد منفی به رنگ قرمز و داخل پرانتز نشان داده می شوند.

امکانات فرم:

  1. مرتب سازی بر اساس ستون های مختلف: برای مرتب سازی نتایج بر اساس ستون های مختلف، ستون مربوط را از کشوی  علامت بزنید. پس از خارج شدن از محیط کشو، نتایج بر همان اساس مرتب می شوند. لازم به ذکر است که امکان مرتب سازی بر اساس چندین ستون نیز وجود دارد.

 

  1. مشاهده ی مانده حساب در حالات مختلف: در انتهای این فرم چهار حالت مانده ی حساب نشان داده شده است. 1) مانده ی ابتدای دوره: زمانی که جستجو از اواسط یک دوره ی مالی صورت بگیرد، مانده ی قبل از این دوره در این کادر نشان داده می شود؛ بسته به بدهکار بودن یا بستانکار بودن مانده، مبلغ در ستون مربوط نشان داده می شود. 2) گردش عملیات طی دوره: در این کادر جمع مبالغ بدهکار و بستانکار حساب، طی این بازه ی زمانی نشان داده می شود. 3) مانده ی انتهای دوره: در این قسمت مانده ی حساب در انتهای این بازه ی زمانی نشان داده می شود. 4) مانده ی نهایی: این قسمت مانده ی کل حساب در سیستم (بدون توجه به بازه ی جستجو) را نشان می دهد.

 

  1. نمایش دفتر حساب: برای مشاهده ی دفتر حساب انتخاب شده، کلیک راست کرده و گزینه ی «نمایش دفتر حساب» را کلیک کنید.

 

  1. ویرایش یک سند: در صورت تمایل به ویرایش یک سند، روی آرتیکل مربوط دوبار کلیک کنید.

 

تنظیم ستون های گزارش: برای انتخاب اینکه در گزارش چاپی چه ستون هایی نشان داده شود، روی فرم کلیک راست کرده و گزینه ی را انتخاب کنید.

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت پارسینا پردازان آریا می باشد.