سیستم مدیریت درخواست

  • تسريع امر پاسخگويي به مشتريان
  • حل برخي از مشکلات مشتريان با مراجعه به مقالات، راهنماها و درخواست هاي ثبت شده در سيستم
  • ايجاد نظم بيشتر در سرويس دهي به مشتريان
  • روال منظم تري براي سرويس دهي به مشتريان

تيکت چيست؟

هر درخواست مشتري در قالب يک تيکت تعريف مي گردد که با شماره از ساير موارد تميز مي يابد و اين امکان وجود داردکه يک تيکت با چند بار پرسش و پاسخ در يک گفتگو قرار گيرد. مشتريان مي توانندهرگونه سوال، درخواست، مشکل و ... خود را با ايجاد يک تيکت اعلام نمايند. تيکت مشتري به واحد سازماني مربوطه ارجاع داده مي شود و مسئول آن واحد، پاسخ مشتري را در همان تيکت ارسال خواهد کرد. در هر تيکت، فقط يک موضوع بايد مطرح شود و پاسخ هاي آن در همان تيکت به مشتري برگردد.
اولويت پاسخگويي: با راه اندازي سيستم مديريت درخواست ها ، اوليت پاسخ گويي به سوالات و درخواست ها تغيير مي يابد و اين سيستم براي دريافت پاسخ در اولويت قرار مي گيرد.

تنظیمات کنترلی حسابها

اطلاعات پایه حسابداری > تنظیمات کنترلی حسابها

پس از معرفی حسابها، نوبت به کنترل ماهیت آنها و انجام سایر عملیات کنترلی روی آنها است. ماهیت حسابها، لزوم دارا بودن شخص، مرکز هزینه و پروژه از جمله مواردی هستند که در هنگام صدور سند باید به آنها توجه داشت. در سیستم حسابداری، کنترلهای مذبور در این قسمت انجام می شود.

ماهیت یک حساب را از لحاظ بدهکار بودن و یا بستانکار بودن از ستون «ماهیت حساب» مشخص کنید. این ستون یک کشوی سه گزینه ای دارد: بدهکار، بستانکار و بدون کنترل. با توجه به نوع حساب خود یکی از این سه گزینه را انتخاب کنید. به عنوان مثال حساب صندوق ماهیت بدهکار دارد. 

در ستون بعدی چگونگی کنترل ماهیت حسابها توسط نرم افزار مشخص می شود. ستون «اقدام» سه گزینه دارد: بدون اقدام، اخطار و اخطار و جلوگیری. در صورت انتخاب گزینه ی اخطار، نرم افزار در صورت ورود اشتباه اطلاعات تنها اخطاری به کاربر نشان داده و مانع از پیشروی کاربر نمی شود. اما در صورت انتخاب گزینه ی اخطار و جلوگیری، علاوه بر اینکه به کاربر اخطاری را نشان می دهد، مانع از ادامه کار نیز می شود. مثلاً اگر ماهیت حساب صندوق را بدهکار انتخاب کرده باشید و نوع اقدام را نیز اخطار و جلوگیری قرار داده باشید، در صورتی که در ثبت سند حسابداری حساب صندوق را بستانکار کنید، نرم افزار اخطاری مبنی بر این تفاوت به شما داده و مانع از ذخیره ی اطلاعات می شود. 

ستونهای الزام شخص، مرکز هزینه و پروژه نیز برای کنترل ورودی های این ستونها به ازای حسابهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این ستونها نیز سه گزینه الزامی، غیر الزامی و بدون کنترل را دارد. با توجه به حساب و کاربرد آن در حالات مختلف، گزینه ی مناسب را برای این ستونها انتخاب کنید.

جهت تعیین پارامترهای کنترلی حسابها به صورت جمعی، ابتدا سطرهای مورد نظر خود را تیک زده و سپس با استفاده از دکمه ی «اعمال کنترلهای مشابه»، تنظیمات یکسانی را بر روی سطرهای انتخاب شده اعمال کنید.  

امکانات فرم:

ارسال جدول به اکسل از طریق دکمه ی  در نوار ابزار بالا

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت پارسینا پردازان آریا می باشد.