سیستم مدیریت درخواست

  • تسريع امر پاسخگويي به مشتريان
  • حل برخي از مشکلات مشتريان با مراجعه به مقالات، راهنماها و درخواست هاي ثبت شده در سيستم
  • ايجاد نظم بيشتر در سرويس دهي به مشتريان
  • روال منظم تري براي سرويس دهي به مشتريان

تيکت چيست؟

هر درخواست مشتري در قالب يک تيکت تعريف مي گردد که با شماره از ساير موارد تميز مي يابد و اين امکان وجود داردکه يک تيکت با چند بار پرسش و پاسخ در يک گفتگو قرار گيرد. مشتريان مي توانندهرگونه سوال، درخواست، مشکل و ... خود را با ايجاد يک تيکت اعلام نمايند. تيکت مشتري به واحد سازماني مربوطه ارجاع داده مي شود و مسئول آن واحد، پاسخ مشتري را در همان تيکت ارسال خواهد کرد. در هر تيکت، فقط يک موضوع بايد مطرح شود و پاسخ هاي آن در همان تيکت به مشتري برگردد.
اولويت پاسخگويي: با راه اندازي سيستم مديريت درخواست ها ، اوليت پاسخ گويي به سوالات و درخواست ها تغيير مي يابد و اين سيستم براي دريافت پاسخ در اولويت قرار مي گيرد.

تنظیمات بستن حسابها

مسیر: اطلاعات پایه حسابداری > تنظیمات بستن حسابها

در زیر سیستم جاری برای صدور سند اختتامیه ابتدا باید حسابهای موقت بسته شوند. برای بستن حسابهای موقت باید تنظیمات مربوط به آن را از مسیر گفته شده انجام دهید.

هر عنوانی را که از جدول سمت راست انتخاب کنید، سرفصل های مرتبط با آن در جدول وسط نشان داده می شوند. برای تعیین سرفصلهای مرتبط، ابتدا عنوان مورد نظر را از جدول سمت راست انتخاب کنید. سپس از جدول سمت چپ سرفصل های مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی دکمه ی  کلیک کنید. برای حذف سرفصلهای منتسب نیز، پس از انتخاب آنها دکمه ی Delete روی صفحه کلید را بفشارید.

نکتــــه:

  • امکان انتخاب چند سطر به صورت همزمان در هر دو جدول وسط و سمت چپ وجود دارد. برای انتخاب سطرهای پراکنده نیز می توانید از دکمه ی Ctrl استفاده کنید.
  • در صورت انتخاب تکی سطرها می توان از دوبار کلیک برای حذف/اضافه آنها استفاده کرد.
  • برای عناوین «بهای تمام شده ی کالای ساخته شده، بهای تمام شده ی کالای فروش رفته و عملکرد سود و زیان» فقط می توان حساب‌هایی با نوع گروه درآمد، هزینه و انتظامی انتخاب کرد.

برای عنوان سود وزیان، فقط می توان حسابهایی با نوع سرمایه را مشخص کرد.

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت پارسینا پردازان آریا می باشد.