سیستم مدیریت درخواست

 • تسريع امر پاسخگويي به مشتريان
 • حل برخي از مشکلات مشتريان با مراجعه به مقالات، راهنماها و درخواست هاي ثبت شده در سيستم
 • ايجاد نظم بيشتر در سرويس دهي به مشتريان
 • روال منظم تري براي سرويس دهي به مشتريان

تيکت چيست؟

هر درخواست مشتري در قالب يک تيکت تعريف مي گردد که با شماره از ساير موارد تميز مي يابد و اين امکان وجود داردکه يک تيکت با چند بار پرسش و پاسخ در يک گفتگو قرار گيرد. مشتريان مي توانندهرگونه سوال، درخواست، مشکل و ... خود را با ايجاد يک تيکت اعلام نمايند. تيکت مشتري به واحد سازماني مربوطه ارجاع داده مي شود و مسئول آن واحد، پاسخ مشتري را در همان تيکت ارسال خواهد کرد. در هر تيکت، فقط يک موضوع بايد مطرح شود و پاسخ هاي آن در همان تيکت به مشتري برگردد.
اولويت پاسخگويي: با راه اندازي سيستم مديريت درخواست ها ، اوليت پاسخ گويي به سوالات و درخواست ها تغيير مي يابد و اين سيستم براي دريافت پاسخ در اولويت قرار مي گيرد.

ثبت تنخواه

مسیر: عملیات حسابداری > ثبت تنخواه

در اغلب واحدهای تجاری برای پرداخت های جزئی و مستمر مانند ایاب و ذهاب، خرید برخی مواد ضروری و فوری مقداری وجه مورد نیاز می باشد.  پرداخت های مذکور از طریق چک غیرعملی است. زیرا دریافت وجه چک از بانک موجب تأخیر در انجام آن عمل و نیز هزینه ی مازاد خواهد شد. از سوی دیگر، چون این پرداختها به طور مستمر صورت می گیرد وجمع آنها مبلغ قابل ملاحظه ای را تشکیل می دهد، اعمال کنترل بر آنها امری ضروری است. برای انجام این کنترل، در بسیاری از مؤسسات مبالغ مشخصی در اختیار یک یا تعدادی از کارکنان قرار می گیرد که به این مبالغ تنخواه می گویند. معمولاً در قبال مبلغ پرداخت شده به تنخواه گردان ، از وی تضمین کافی اخذ می گردد.

میزان تنخواه یا مبلغی ثابت و از قبل تعیین شده  است یا مبلغی متغیر با تعیین حداکثر.

برای ثبت پرداخت هایی که یک تنخواه گردان از محل تنخواه انجام می دهد، از این فرم استفاده می شود. در اینجا ریز هزینه های تنخواه گردان ثبت می شود. برای ثبت ابتدا دکمه ی «جدید» را کلیک کرده و سپس اطلاعات مربوط به تنخواه را وارد کنید. در نظر داشته باشید که در لیست کشویی تنخواه گردان ها اشخاص نشان داده می شوند که از قسمت معرفی اشخاص در گروه تنخواه گردان ها قرار گرفته اند.

در مرحله ی بعد ریز پرداخت ها را در جدول وارد کنید. اگر پرداخت هزینه به شخص خاصی صورت می گیرد ستون شخص را کامل کرده و در غیر این صورت می توانید آن را خالی گذارید. شرح هزینه در ستون بعدی و مبلغ پرداختی در ستون سوم وارد می شود. در انتها برای ذخیره ی اطلاعات دکمه ی  را کلیک کنید.

نکتــــه: این صفحه صرفاً جهت ثبت هزینه های تنخواه استفاده شده و پس از ذخیره سندی صادر نمی شود.

امکانات فرم:

 1. در این فرم می توان مانده ی حساب تنخواه گردان را با دکمه ی  کنترل کرد. برای این منظور باید سرفصل بستانکار عنوان «صدور سند تنخواه» در قسمت «تنظیم تراکنش های خزانه و حسابداری» مشخص شده باشد.
 2. برای تنظیم عناوین امضای برگه ی چاپی تنخواه، روی فرم کلیک راست کرده و گزینه ی مورد نظر را انتخاب کنید.

 

 

مشاهده تنخواه های ثبت شده

مسیر: عملیات حسابداری > مشاهده ی تنخواه های ثبت شده

برای مشاهده ی تنخواه های ثبت شده از این فرم استفاده کنید. ابتدا بازه ی جستجو را در قسمت «از تاریخ، تا تاریخ» انتخاب کرده، سپس دکمه ی  را کلیک کنید. برای ویرایش یک تنخواه، آن را انتخاب کرده و دکمه ی  را کلیک کنید. یا اینکه روی سطر انتخاب شده دوبار کلیک کنید.

برای حذف سند حسابداری صادر شده، سطر مربوط به تنخواه مورد نظر را انتخاب کرده، دکمه ی  را بفشارید. 

 

ثبت سند تنخواه

مسیر: عملیات حسابداری > ثبت سند تنخواه

برای صدور سند حسابداری تنخوا ه های ثبت شده، از این قسمت استفاده می شود. در ابتدا تنخواه مورد نظر را انتخاب کنید. سپس از جدول پایین با توجه به نوع ثبت خود ستون های حساب، شخص، پروژه و مرکز هزینه را وارد نمایید. سپس اطلاعات را ذخیره کرده و دکمه ی  را کلیک کنید. دو حالت برای صدور سند حسابداری تنخواه وجود دارد: در حالت اول برای سرفصل های مشابه، ثبت تجمیعی انجام می شود.

یعنی در سطرهای یک تنخواه، اگر سرفصلی در سطر دیگر تکرار شده باشد، مبلغ این سطرها با هم تجمیع شده و یک آرتیکل برای آنها در سند ثبت می شود. در حالت دوم اگر مایل به تجمیع سطرهای مشابه نیستید، قبل از کلیک دکمه ی  گزینه ی  را علامت زنید.

نکتــــه: اگر گزینه ی «ثبت جزئی سند تنخواه» را انتخاب کرده باشید، شرح آرتیکل ها منطبق با شرح وارد شده هزینه ی تنخواه است. در غیر این صورت شرح ها برابر با «هزینه ی تنخواه» خواهند بود.

پس از کلیک دکمه ی صدور سند حسابداری، صفحه ی دیگری که پیش نمایش سند حسابداری است، به کاربر نشان داده می شود. در صورتی که باز هم تمایل به انجام تغییرات در سند دارید، می توانید از ستون های مرتبط استفاده کنید.

در تمام زیرسیستم های پارسینا، برای صدور سند حسابداری سایر عملکردها، تنظیم مشابهی برای صدور سند وجود دارد. اگر مایل به صدور سند جدید هستید گزینه ی  را انتخاب کنید. در این صورت یک سند جدید به تاریخ و روکشی که مشخص کرده اید صادر می شود. اگر گزینه ی  را انتخاب

کنید، به طور خودکار اطلاعات مربوط شماره، تاریخ و روکش آخرین سند در قسمت های مربوط قرار خواهند گرفت. در صورت انتخاب گزینه ی  باید شماره سند مورد نظر را در کادر مربوط وارد کنید تا اطلاعات مربوط به آن سند فراخوانی شده و در قسمت های مربوط قرار گیرند. پس از اعمال تنظیمات دلخواه، دکمه ی  را کلیک کنید.

امکانات فرم:

   1. در این فرم هم می توان مانده ی حساب تنخواه گردان را با دکمه ی  کنترل کرد. برای این منظور باید سرفصل بستانکار عنوان «صدور سند تنخواه» در قسمت «تنظیم تراکنش های خزانه و حسابداری» مشخص شده باشد.
   2. برای مشاهد ه ی اسناد حسابداری نیز یک میانبر در نظر گرفته شده است. جهت استفاده دکمه ی  را کلیک کنید.
تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت پارسینا پردازان آریا می باشد.